Фотогалерея

У Лядовському Усікновенському скельному чоловічому монастирі відбувся чин освячення закладки храму на честь великомученика Пантелеімона Цілителя

Лядовський Усікновенський скельний чоловічий монастир, що підноситься високо над Дністром, розпочав будівництво храму в селі Лядово, яке розташоване у долині річки. 

Чин освячення закладки храму на честь великомученика Пантелеімона Цілителя у селі Лядово Могилів-Подільського району був відслужений у неділю, 10 квітня, при ясному сонці, снігових вихорах, крижаних струменях дощу та поривах штормового вітру. Нестійка весняна погода лише підкреслювала значущість події – непорушність Православ'я, прагнення людей до життя з Богом і їх вірність духовним традиціям свого народу.

У Лядово ніколи не було церкви, тому на закладенні храму люди молилися зі сльозами радості й подяки. У чотири кути фундаменту майбутньої церкви благочинний Могилів-Подільського району протоієрей Степан Василинець заклав камені, з вирізаними на них хрестами. Їх поклали у цементний розчин, окропили святою водою і освятили єлеєм. У вівтарній частині храму закладено також пам'ятну капсулу із благословення архієпископа Вінницького і Могилів-Подільського Симеона і встановлено хрест.

– Будівництво церкви в селі Лядово стало нагальною потребою для його мешканців, – говорить настоятель Лядовського Усікновенського скельного чоловічого монастиря архімандрит Антоній (Нетребін). – Старим і немічним людям важко підніматися на гору до монастиря, тому не всі з них можуть постійно причащатися Святих Таїн. Для відспівування небіжчиків у святій обителі, доводиться нести труну на руках на велику висоту, що для багатьох складно. А молодим потрібна церква у селі ще й тому, що в нашому монастирі не проводиться обряд вінчання.

Дорога від села Лядово до монастиря дуже крута і веде високо у скелі. Проїхати по ній не можна – шлях вгору тільки своїми ногами. І не кожному, навіть молодому і здоровому, він дається з легкістю. А коли сніг, ожеледь, осіннє бездоріжжя або весняна сльота – і того важче. 
Тому Лядовський монастир і став ініціатором зведення церкви в Лядово, а сільська громада виділила ділянку під будівництво. Оскільки свята обитель відбудовується у стародавньому візантійському стилі, то в цій же архітектурній традиції зводитиметься і церква в селі. Отець Антоній сподівається, що, з Божою допомогою, вдасться побудувати храм в Лядово за рік. 

– Це давня мрія наших людей, щоб у селі був храм, – говорить голова сільради Ніна Гнатюк. – Мешканці Лядова будуть брати участь і в будівельних роботах – адже це церква для наших дітей, онуків і правнуків. 
Храм закладений на честь великомученика Пантелеімона Цілителя, який шанується Православною Церквою як покровитель воїнів і всемилостивий зцілитель тіла і душі. 
Споконвіку жителі села Лядово живуть під покровом святої обителі, заснованої преподобним Антонієм Печерським на честь Усікновення глави Пророка, Предтечі й Хрестителя Господня Іоанна. З 1998 року почалося відродження монастиря – відбудовуються Антонієвський, Усікновенський і Параскевський храми, побудовано братський корпус із храмом ікони Божої Матері «Відрада і Втіха», закінчується будівництво дзвіниці. А до 2013 року, коли Лядовський монастир відзначатиме своє 1000-річчя, у святій обителі планується звести шість храмів.

Будівництво ж монастирем храму великомученика Пантелеімона у самому селі Лядово його жителі вважають особливої Божою милістю. Щоб у будь-яку пору року, у будь-яку погоду і хворі, і немічні могли дійти до церкви – щоб люди були ближче до Бога.
 


Mail.ru Rambler's Top100 logoSlovo.RU