Воскресенье, 10 Апрель 2011

В Запорожскую епархию прибыла чудотворная икона Божией Матери «Страстная»

10 апреля в Свято-Покровском архиерейском соборе города Запорожья верующие во главе со своим архипастырем встречали чудотворную икону Божьей Матери.

 Read More...



ХРАМ КАЗАНСКОЙ ИКОНЫ БОГОРОДИЦЫ


Адрес: Черниговская обл.,  г. Семеновка.

 Read More...



ХРАМ СВЯТИТЕЛЯ НИКОЛАЯ ЧУДОТВОРЦА


Адрес: Черниговская обл.,  Семеновский  р-н, с. Тимоновичи.

 Read More...



ХРАМ ГЕОРГИЯ ПОБЕДОНОСЦА

Адрес: Черниговская обл.,  Новгород-Северский  р-н, с. Юхново.

 Read More...



Донецкая епархия. Освящено место под строительство храма Владимирской иконы Божией Матери

10 апреля, в день памяти преподобной Марии Египетской, по благословению Высокопреосвященнейшего Илариона, митрополита Донецкого и Мариупольского, и по инициативе и поддержке директора Великоанадольского огнеупорного комбината Р.Н. Шевцова в п. Владимировка Волновахского района состоялось освящение места под строительство храма Владимирской иконы Божией Матери.
 Read More...



У Лядовському Усікновенському скельному чоловічому монастирі відбувся чин освячення закладки храму на честь великомученика Пантелеімона Цілителя

Лядовський Усікновенський скельний чоловічий монастир, що підноситься високо над Дністром, розпочав будівництво храму в селі Лядово, яке розташоване у долині річки. 

Чин освячення закладки храму на честь великомученика Пантелеімона Цілителя у селі Лядово Могилів-Подільського району був відслужений у неділю, 10 квітня, при ясному сонці, снігових вихорах, крижаних струменях дощу та поривах штормового вітру. Нестійка весняна погода лише підкреслювала значущість події – непорушність Православ'я, прагнення людей до життя з Богом і їх вірність духовним традиціям свого народу.

У Лядово ніколи не було церкви, тому на закладенні храму люди молилися зі сльозами радості й подяки. У чотири кути фундаменту майбутньої церкви благочинний Могилів-Подільського району протоієрей Степан Василинець заклав камені, з вирізаними на них хрестами. Їх поклали у цементний розчин, окропили святою водою і освятили єлеєм. У вівтарній частині храму закладено також пам'ятну капсулу із благословення архієпископа Вінницького і Могилів-Подільського Симеона і встановлено хрест.

– Будівництво церкви в селі Лядово стало нагальною потребою для його мешканців, – говорить настоятель Лядовського Усікновенського скельного чоловічого монастиря архімандрит Антоній (Нетребін). – Старим і немічним людям важко підніматися на гору до монастиря, тому не всі з них можуть постійно причащатися Святих Таїн. Для відспівування небіжчиків у святій обителі, доводиться нести труну на руках на велику висоту, що для багатьох складно. А молодим потрібна церква у селі ще й тому, що в нашому монастирі не проводиться обряд вінчання.

Дорога від села Лядово до монастиря дуже крута і веде високо у скелі. Проїхати по ній не можна – шлях вгору тільки своїми ногами. І не кожному, навіть молодому і здоровому, він дається з легкістю. А коли сніг, ожеледь, осіннє бездоріжжя або весняна сльота – і того важче. 
Тому Лядовський монастир і став ініціатором зведення церкви в Лядово, а сільська громада виділила ділянку під будівництво. Оскільки свята обитель відбудовується у стародавньому візантійському стилі, то в цій же архітектурній традиції зводитиметься і церква в селі. Отець Антоній сподівається, що, з Божою допомогою, вдасться побудувати храм в Лядово за рік. 

– Це давня мрія наших людей, щоб у селі був храм, – говорить голова сільради Ніна Гнатюк. – Мешканці Лядова будуть брати участь і в будівельних роботах – адже це церква для наших дітей, онуків і правнуків. 
Храм закладений на честь великомученика Пантелеімона Цілителя, який шанується Православною Церквою як покровитель воїнів і всемилостивий зцілитель тіла і душі. 
Споконвіку жителі села Лядово живуть під покровом святої обителі, заснованої преподобним Антонієм Печерським на честь Усікновення глави Пророка, Предтечі й Хрестителя Господня Іоанна. З 1998 року почалося відродження монастиря – відбудовуються Антонієвський, Усікновенський і Параскевський храми, побудовано братський корпус із храмом ікони Божої Матері «Відрада і Втіха», закінчується будівництво дзвіниці. А до 2013 року, коли Лядовський монастир відзначатиме своє 1000-річчя, у святій обителі планується звести шість храмів.

Будівництво ж монастирем храму великомученика Пантелеімона у самому селі Лядово його жителі вважають особливої Божою милістю. Щоб у будь-яку пору року, у будь-яку погоду і хворі, і немічні могли дійти до церкви – щоб люди були ближче до Бога.
 



Ніжин. Преосвященніший єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней звершив Божественну літургію святителя Василія Великого в Петропавлівському храмі Благовіщенського чоловічого монастиря

10 квітня, в неділю п'яту Великого Посту, Преосвященніший єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней звершив Божественну літургію святителя Василія Великого в Петропавлівському храмі Благовіщенського чоловічого монастиря м. Ніжина.
 



Високопреосвященніший Митрофан звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Спасо-Преображенському кафедральному соборі

10 квітня 2011р. у неділю 5-ту Святої Чотиридесятниці Високопреосвященніший Митрофан, архієпископ Білоцерківський і Богуславський, звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Біла Церква.

 Read More...



Львів. Неділя 5-а Великого посту. Преподобної Марії Єгипетської

10 квітня, у п’яту Неділю Великого посту і в день пам'яті преподобної Марії Єгипетської, правлячий Львівської єпархією архієпископ Львівський і Галицький Августин звершив Божественну літургію у Свято-Георгіївському кафедральному соборі міста Львова.

 Read More...



Криворожская епархия. Духовенство Апостоловского благочиния сослужило правящему Архиерею соборную службу.

В Неделю 5-ю Великого Поста, в праздник преподобной Марии Египетской, архиепископ Криворожский и Никопольский Ефрем совершил Праздничную Божественную Литургию в престольном храме преподобной  Марии Египетской с. Марьянское, Апостоловского района.

 Read More...



Страница 1 из 2
<< Начало < Предыдущая 1 2 Следующая > Последняя >>


Mail.ru Rambler's Top100 logoSlovo.RU