ХРАМ АРХИСТРАТИГА БОЖЬЕГО МИХАИЛА

Адрес: Киевская обл., г.Мироновка.
Настоятель – протоиерей Андрей Оленин.


alt

Будівництво першої церкви в Миронівні розпочалося 1749 року. Очолив його місцевий селянин Михайло Горковий.

Новозбудований дерев'яний храм освятили 1755 року на честь небесного заступника Архістратига Михаїла. Першим священиком став Сава Черняхівський. І він, і Михайло Горковий, за давніми переказами, удостоїлися честі бути похованими всередині церкви.

З роками церква ставала затісною для прихожан, її довелося декілька разів перебудовувати, розширювати. Останнє значне оновлення храму Архістратига Михаїла відбувалося з 1886-го по 1890-й рік. Миряни пожертвували за цей період на перебудову храму 3185 рублів. Це була дуже значна сума.

Під час перебудови церква збагатилася двома чудовими дзвонами. Головним був дзвін вагою близько 18 пудів (майже 300 кг). Його надзвичайно мелодійний голос було чути навіть за десять кілометрів від Миронівки.

Храм мав три престоли: головний престол на честь Архістратига Михаїла, два інших були освячені на честь первомученика архідиякона Стефана та ікони «Всемилостивого Спаса», яка у миронівчан користувалася особливою шаною.

За часи радянської влади миронівська парафія припинила своє існування. Частина віруючих стала відвідувати храм Божий у Росаві, інші – Владиславську церкву.

Лише 1990 року на Різдво Христове у пристосованій під церкву хаті по вулиці Пушкіна відбулася перша церковна відправа відновленої громади, яку провів отець Іоанн Шкапа, настоятель храму.

15 травня 1990 року відбулося спільне засідання президії районної ради народних депутатів, виконавчих комітетів районної і міської рад. На засіданні було вирішено виділити православній общині земельну ділянку для забудови у центрі Миронівки, між Палацом культури і районним відділенням Держбанку СРСР, біля колишнього кладовища.

Місце будівництва храму було освячене 10 серпня 1991 року. 10 вересня будівельники забили перші палі. Роботи здійснював місцевий колгосп ім. Бузницького.

У 1995 році спорудження храму в Миронівці було завершено і розпочато розпис його основного купола. Споруджено було не тільки храм, а й трапезну з кухнею і двома залами, дві кімнати для приїжджих. У підвалі трапезної обладнали столярну та металомайстерню, гараж.

Освячення новозбудованого храму Божого відбулося 5 жовтня 1997 року. Чин освячення звершив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у співслужінні Преосвященнішого єпископа Білоцерківського і Богуславського Серафима та намісника Києво-Печерської Лаври Преосвященнішого єпископа Вишгородського Павла.

 


Поиск

Новый фотоальбом

Бальзамы для губ с логотипом
бальзамы для губ с логотипом
помады-с-логотипом.рф

Mail.ru Rambler's Top100 logoSlovo.RU