Воскресенье, 10 Апрель 2011

В Запорожскую епархию прибыла чудотворная икона Божией Матери «Страстная»

10 апреля в Свято-Покровском архиерейском соборе города Запорожья верующие во главе со своим архипастырем встречали чудотворную икону Божьей Матери.

 Read More...ХРАМ КАЗАНСКОЙ ИКОНЫ БОГОРОДИЦЫ


Адрес: Черниговская обл.,  г. Семеновка.

 Read More...ХРАМ СВЯТИТЕЛЯ НИКОЛАЯ ЧУДОТВОРЦА


Адрес: Черниговская обл.,  Семеновский  р-н, с. Тимоновичи.

 Read More...ХРАМ ГЕОРГИЯ ПОБЕДОНОСЦА

Адрес: Черниговская обл.,  Новгород-Северский  р-н, с. Юхново.

 Read More...Донецкая епархия. Освящено место под строительство храма Владимирской иконы Божией Матери

10 апреля, в день памяти преподобной Марии Египетской, по благословению Высокопреосвященнейшего Илариона, митрополита Донецкого и Мариупольского, и по инициативе и поддержке директора Великоанадольского огнеупорного комбината Р.Н. Шевцова в п. Владимировка Волновахского района состоялось освящение места под строительство храма Владимирской иконы Божией Матери.
 Read More...У Лядовському Усікновенському скельному чоловічому монастирі відбувся чин освячення закладки храму на честь великомученика Пантелеімона Цілителя

Лядовський Усікновенський скельний чоловічий монастир, що підноситься високо над Дністром, розпочав будівництво храму в селі Лядово, яке розташоване у долині річки. 

Чин освячення закладки храму на честь великомученика Пантелеімона Цілителя у селі Лядово Могилів-Подільського району був відслужений у неділю, 10 квітня, при ясному сонці, снігових вихорах, крижаних струменях дощу та поривах штормового вітру. Нестійка весняна погода лише підкреслювала значущість події – непорушність Православ'я, прагнення людей до життя з Богом і їх вірність духовним традиціям свого народу.

У Лядово ніколи не було церкви, тому на закладенні храму люди молилися зі сльозами радості й подяки. У чотири кути фундаменту майбутньої церкви благочинний Могилів-Подільського району протоієрей Степан Василинець заклав камені, з вирізаними на них хрестами. Їх поклали у цементний розчин, окропили святою водою і освятили єлеєм. У вівтарній частині храму закладено також пам'ятну капсулу із благословення архієпископа Вінницького і Могилів-Подільського Симеона і встановлено хрест.

– Будівництво церкви в селі Лядово стало нагальною потребою для його мешканців, – говорить настоятель Лядовського Усікновенського скельного чоловічого монастиря архімандрит Антоній (Нетребін). – Старим і немічним людям важко підніматися на гору до монастиря, тому не всі з них можуть постійно причащатися Святих Таїн. Для відспівування небіжчиків у святій обителі, доводиться нести труну на руках на велику висоту, що для багатьох складно. А молодим потрібна церква у селі ще й тому, що в нашому монастирі не проводиться обряд вінчання.

Дорога від села Лядово до монастиря дуже крута і веде високо у скелі. Проїхати по ній не можна – шлях вгору тільки своїми ногами. І не кожному, навіть молодому і здоровому, він дається з легкістю. А коли сніг, ожеледь, осіннє бездоріжжя або весняна сльота – і того важче. 
Тому Лядовський монастир і став ініціатором зведення церкви в Лядово, а сільська громада виділила ділянку під будівництво. Оскільки свята обитель відбудовується у стародавньому візантійському стилі, то в цій же архітектурній традиції зводитиметься і церква в селі. Отець Антоній сподівається, що, з Божою допомогою, вдасться побудувати храм в Лядово за рік. 

– Це давня мрія наших людей, щоб у селі був храм, – говорить голова сільради Ніна Гнатюк. – Мешканці Лядова будуть брати участь і в будівельних роботах – адже це церква для наших дітей, онуків і правнуків. 
Храм закладений на честь великомученика Пантелеімона Цілителя, який шанується Православною Церквою як покровитель воїнів і всемилостивий зцілитель тіла і душі. 
Споконвіку жителі села Лядово живуть під покровом святої обителі, заснованої преподобним Антонієм Печерським на честь Усікновення глави Пророка, Предтечі й Хрестителя Господня Іоанна. З 1998 року почалося відродження монастиря – відбудовуються Антонієвський, Усікновенський і Параскевський храми, побудовано братський корпус із храмом ікони Божої Матері «Відрада і Втіха», закінчується будівництво дзвіниці. А до 2013 року, коли Лядовський монастир відзначатиме своє 1000-річчя, у святій обителі планується звести шість храмів.

Будівництво ж монастирем храму великомученика Пантелеімона у самому селі Лядово його жителі вважають особливої Божою милістю. Щоб у будь-яку пору року, у будь-яку погоду і хворі, і немічні могли дійти до церкви – щоб люди були ближче до Бога.
 Ніжин. Преосвященніший єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней звершив Божественну літургію святителя Василія Великого в Петропавлівському храмі Благовіщенського чоловічого монастиря

10 квітня, в неділю п'яту Великого Посту, Преосвященніший єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней звершив Божественну літургію святителя Василія Великого в Петропавлівському храмі Благовіщенського чоловічого монастиря м. Ніжина.
 Високопреосвященніший Митрофан звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Спасо-Преображенському кафедральному соборі

10 квітня 2011р. у неділю 5-ту Святої Чотиридесятниці Високопреосвященніший Митрофан, архієпископ Білоцерківський і Богуславський, звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Біла Церква.

 Read More...Львів. Неділя 5-а Великого посту. Преподобної Марії Єгипетської

10 квітня, у п’яту Неділю Великого посту і в день пам'яті преподобної Марії Єгипетської, правлячий Львівської єпархією архієпископ Львівський і Галицький Августин звершив Божественну літургію у Свято-Георгіївському кафедральному соборі міста Львова.

 Read More...Криворожская епархия. Духовенство Апостоловского благочиния сослужило правящему Архиерею соборную службу.

В Неделю 5-ю Великого Поста, в праздник преподобной Марии Египетской, архиепископ Криворожский и Никопольский Ефрем совершил Праздничную Божественную Литургию в престольном храме преподобной  Марии Египетской с. Марьянское, Апостоловского района.

 Read More...Страница 1 из 2
<< Начало < Предыдущая 1 2 Следующая > Последняя >>


Mail.ru Rambler's Top100 logoSlovo.RU